Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Witamy!
W tym roku postanowiliśmy wspomóc ideę Szlachetnej Paczki, tym samym wybraliśmy rodzinę która bardzo potrzebuje naszej pomocy. Święta to odpowiedni czas, aby poświęcić chwilę uwagi, tym którzy jej szczególnie potrzebują. Podarujcie drugiemu człowiekowi odrobinę życzliwości i wspomóżcie naszą akcję. Dla wielu z Was to niewielki wysiłek, a dla innych niewyobrażalne szczęście. Dzięki nam ci ludzie czują, że mimo swojego beznadziejnego położenia nie są sami, bo ktoś w nich uwierzył, bo ktoś uznał, że to właśnie oni są warci tego, by wyciągnąć do nich pomocną dłoń.

Naszej pomocy potrzebuje Pani Maria, 75 lat, od 30 lat żyje samotnie – nie ma najbliższej rodziny. Warunki bytowe pani Marii są wręcz wyjęte z poprzedniej epoki. Drewniany domek. Gotuje na palenisku. Nie ma wc w budynku. Nie ma kuchenki, lodówki, telewizora. Przyczyną jest samotność, odosobnienie i skromna emerytura, a także brak „postępu” za cywilizacją. Do tego reumatyzm, tarczyca czy przebyta gruźlica kości dały się jej we znaki. Jej miesięczny dochód to 275 zł.
Mimo tylu niedogodności stara sobie radzić w miarę możliwości. Drewno na opał sama nosi, sama rąbie czy też przecina gałązki. Jest bardzo dzielną i silną kobietą.
Najważniejszym, wymarzonym prezentem, który Maria chciałaby dostać, to kołdra z wełny wielbłądziej, uważa, że dzięki temu zmniejszą się jej dolegliwości i bóle. Poza tym potrzebna jest żywność, która znacznie odciążyłaby domowy budżet. Pani Maria prosi również o opał na zimę.

Potrzeby rodziny
Żywność: herbata, kawa, cukier, kasza, makaron, olej, konserwy rybne, konserwy mięsne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach.
Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny do czyszczenia różnych powierzchni, mydło/żel pod prysznic, szampon.
Szczególne upominki: kołdra z wełny wielbłąda, radio z odtwarzaczem cd i płyty (stare polskie hity – mogą być używane ale działające)
Inne ważne potrzeby: opał – drewno lub węgiel

Warunki w jakich żyje Pani Maria są bardzo skromne a jej potrzeby ogromne. Jednak pomimo tego sama niewiele oczekuje. Każdy gest, każda pomoc się liczy. Wspólnymi siłami zapewnimy Pani Marii wszystkie potrzebne rzeczy. Przekazywane rzeczy takie jak radio z odtwarzaczem cd i płyty nie muszą być nowe – może macie takie które jest sprawne a nie używacie. Zbliża się zima dlatego też ważną rzeczą jest opał. O zbiórce na opał i kołdrę z wełny wielbłądziej (marzenie Pani Marii) poinformujemy już wkrótce.
Zachęcamy Was gorąco do pomocy Pani Marii. Pomaganie innym daje wiele radości i uskrzydla.

Udostępnij wydarzenie swoim znajomym i zachęć ich do wspólnego działania.

MIEJSCE ZBIÓRKI – Akademickie Biuro Karier AMW, bud. nr 7 (parter)
Jeśli jesteś spoza Akademii i chcesz wysłać paczkę – zrób to.
Nasz adres:
Akademia Marynarki Wojennej
Akademickie Biuro Karier
ul. Śmidowicza 69
81-127 Gdynia
z dopiskiem SZLACHETNA PACZKA!!!!

Zobacz co już zebraliśmy i czego jeszcze potrzebujemy! – wydarzenie na FB
Zaczynamy dziś!
Finał zbiórki 9 grudnia!